• 09107661244 | 02188484081
  • info@drkarisani.com

پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت؟ هر آن‌چیزی که باید شما بدانید

قطعاً هر کسی که اندامی به نام با واژن متولد می شود یک پرده بکارت دارد. پوششی از بافت دقیقاً در آستانه و ورودی واژن او.
در این مقاله خانم دکتر نرمین کریسانی متخصص زنان و جراح زیبایی به موضوع “پرده بکارت” پرداخته است.

قطعاً هر کسی که اندامی به نام با واژن متولد می شود یک پرده بکارت دارد. پوششی از بافت دقیقاً در آستانه و ورودی واژن او. همانطور که ظاهر و اشکال هر بخش از بدن فردی با فرد دیگر متفاوت است، پرده بکارت نیز در افراد دارای ظاهری متفاوت خواهد بود. یک واقعیت مهم در مورد پرده بکارت آن است که نگاه کردن به پرده بکارت و بررسی آن مطلب کاملی در مورد باکرگی یک دختر به ما نخواهد گفت.

ما در این مقاله سعی داریم که به بررسی و شناخت پرده بکارت بپردازیم.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
پرده بکارت

شناخت پرده بکارت و باکرگی

در طول تاریخ، فرهنگ‌های مردسالار از تاریخ جنسی دختران و زنان برای تعیین موقعیت و ارزش آنها و همچنین وضعیت خانواده و جوامعشان استفاده می کرده‌اند.

همچنین در دوران مختلف به اشتباه تصور می شد که با نگاه کردن به پرده بکارت می توان باکره بودن یک زن را ثابت کرد. اگرچه در حال حاضر آزمایش باکرگی به عنوان نقض حقوق بشر محکوم شده است، اما همچنان در بسیاری از نقاط جهان انجام این آزمایش ادامه دارد و می تواند یک موضوع بحث برانگیز در میان فرهنگ ها و مذاهب مختلف باشد.

پرده بکارت و انواع آن

پرده بکارت پوششی از بافت کشیده شده در ورودی واژن یک زن است که توسط لابیای وی محافظت می شود. در واقع می توان آن را با اسکرانچی یا بند مویی مقایسه کرد که با بافت دسته‌ای که هنگام کشش مثلاً در حین رابطه جنسی یا استفاده از تامپون منبسط می‌شود و پس از آن به شکل دسته‌ای خود باز می‌گردد.

پرده بکارت اغلب به طور کامل دهانه واژن فرد را نمی پوشاند و به بیان ساده تر یک سوراخ طبیعی است. هنگامی که رابطه جنسی برقرار می شود، پرده بکارت پاره نمی شود و یا نمی ترکد؛ در این زمان پرده کشیده می شود، که ممکن است به همین دلیل در برخی از مدل ها، پارگی های کوچکی در لبه های آن ایجاد شود که الزاماً همراه با خونریزی نخواهد بود. بطور کلی سایز یا اندازه دهانه پرده بکارت مهم نیست، مگر اینکه خیلی کوچک باشد و  موجب انسداد جریان خون و بروز درد در فرد شود.

بر خلاف باورهای قدیمی و عموم استفاده از تامپون، دوچرخه سواری، انجام ژیمناستیک و اسب سواری بعید است که به پرده بکارت یک فرد آسیب برساند. اما جراحات استرادل مانند سقوط روی یک جسم جامد با پاهای باز، ممکن است باعث آسیب به پرده بکارت و سایر بافت‌ها شود.

پرده بکارت در حالت کلی دارای دو نوع معمولی و بدون سوراخ می باشد که به شرح هریک از آنها خواهیم پرداخت.

پرده بکارت

پرده بکارت معمولی

پرده بکارت معمولی در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. پرده بکارت ممکن است حلقه ای، شکل نیمه ماه یا دارای لبه های خمیده با با بریدگی بر روی خود همراه باشند که البته همه این اشکال طبیعی هستند. اندازه دهانه پرده بکارت نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

پرده بکارت بدون سوراخ

پرده بکارت بدون سوراخ یک وضعیت یا حالت خاص در پزشکی است و به پرده بکارتی اطلاق می شود که در آن هیچ منفذی یا حتی یک سوراخ بسیار کوچک در آن وجود ندارد. این مشکل با قاعدگی آغاز یا مشخص می شود زیرا خون نمی تواند خارج شود و باعث بروز درد در فرد می شود. همچنین ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی در دفع ادرار نیز بشود.

در این شرایط ممکن است فرد در قرار دادن تامپون یا رابطه جنسی مشکل داشته باشد. این حالت در واقع یک مشکل غیر معمول است که حدود 1 نفر از هر 2000 دختر به آن دچار شده و نیاز به جراحی تحت بیهوشی پیدا می کند تا به پرده بکارت منافذی داده شود تا خون جریان یابد.

پرده بکارت

در پایان

در حالت کلی باید گفت که دو نوع کلی پرده بکارت وجود دارد. پرده بکارت معمولی که شامل مدل های مختلفی در افراد می شود و پرده بکارت بدون سوراخ که قطعاً می تواند مشکلات بزرگ یا کوچکی را برای فرد ایجاد نماید.

همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که برخلاف باورهای قدیمی و باورهایی که ممکن است همچنن در برخی نقاط از جهان وجود داشته باشد، با نگاه و بررسی پرده بکارت یک خانم نمی توان باکرگی وی را بررسی نمود.

برای دریافت نوبت از خانم دکتر کریسانی از طریق زیر اقدام نمایید.

آدرس: گیشا، نبش خیابان بیست و پنجم (ایزدی) ، پلاک ۳۲۸، طبقه سوم، واحد 10

تلفن های مطب: 0910766124402188484081 مسیریابی:Waze گوگل مپ:

مطلب قبلی
افتادگی بند ناف
مطلب بعدی
دیسپارونیا