• 09107661244 | 02188484081
  • info@drkarisani.com

نانوفت

نانوفت

نانوفت

نانوفت؟ هر آن‌چیزی که باید شما بدانید

در حال حاضر اختلالات تروفیک ولوواژینال در سراسر جهان بسیار شایع شده است که این امر می تواند به دلایل مختلفی از جمله یائسگی، هیسترکتومی، رادیوتراپی، شیمی درمانی و … اتفاق بیفتد.

در این مقاله خانم دکتر نرمین کریسانی متخصص زنان و جراح زیبایی به موضوع “نانوفت” پرداخته است.

در حال حاضر اختلالات تروفیک ولوواژینال در سراسر جهان بسیار شایع شده است که این امر می تواند به دلایل مختلفی از جمله یائسگی، هیسترکتومی، رادیوتراپی، شیمی درمانی و … اتفاق بیفتد. امروزه بدلیل گسترش علم پزشکی و اهمیت زیبایی شناسی در بخش های مختلف بدن، زنان می توانند برخی از علائم یائسگی مانند تغییرات در فرج، واژن، مجرای ادرار یا مثانه را که عموماً شامل خشکی، سوزش و … است را کاهش دهند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نانوفت

تحقیقات اخیر نشان داده است که حداقل 50 درصد از زنان یائسه از آتروفی ولوواژینال رنج می برند که این موضوع می تواند بر عملکرد جنسی آنها تأثیر بگذارد. آتروفی ولوواژینال همچنین کاهش در تکثیر اپیتلیال، کاهش سنتز گلیکوژن، حذف لاکتوباسیلوس، ایسکمی، کاهش انتقال مایعات و … را نیز در بر خواهد داشت.

البته این اتفاق در واقع فقط مشکل یک زن نیست، بلکه قطعاً شریک جنسی وی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجا که فعالیت جنسی عامل مهمی در کیفیت زندگی زنان و مردان است بنابراین بهبود آن یکی از اولین خواسته هایی است که اغلب بیماران از پزشکان خود درخواست می کنند.

امروزه روش های متعددی برای رفع مشکل زنان و همچنین زیبایی ناحیه تناسلی و بخش های مختلف آن وجود دارد که افراد می توانند با تحقیق و بررسی یکی از این روش ها را انتخاب نمایند. یکی از این روش های نوین روش نانوفت یا Nanofat می باشد که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

نانوفت چیست؟

تکنیک Nanofat یک روش جدید و البته در حال تکامل با چندین کاربرد است که از جمله مهمترین آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم، نانوفت در واقع یک روش سوسپانسیون امولسیون شده با ظرفیت احیا کننده با جمع آوری آسان است. به بیان ساده تر در تکنیک نانوفت برخلاف روش های سنتی که همان جابجایی چربی از بخشی به بخش دیگر بدن بود؛ این بار ابتدا چربی ها از بدن گرفته شده و به روش های تخصصی به محلولی با غلظت بالا و متشکل از سلول های بنیادی تبدیل می شوند. این کار موجب می شود که سلول های بنیادی به خودی خود تکثیر شده و بافت آن محدوده را یکدست و بی نقص نمایند. در این تکنیک از دستگاه های تایید شده تأیید FDA و نشان CE استفاده می شود که SVF جزء اصلی است در واقع جز اصلی آن است. تکنیک نانوفت یک عمل 1 روزه و بدون نیاز به بستری می باشد و عمل از طریق سوزن هایی ظریف یا کانول انجام می شود.

نانوفت

کاندیدای مناسب نانوفت و مزایای آن

بطور کلی علائم بالینی مختلفی وجود دارد که باعث می شود زنان از بی اختیاری ادرار و اختلال عملکرد جنسی رنج ببرند که از جمله مهمترین آنها می توان به سرخی یا التهاب، عدم روانکاری، ناراحتی و درد حین و پس از رابطه جنسی و… اشاره نمود.

مزایای نانوفت

بنابراین، تکنیک نانوفت می تواند در موارد متعددی از جمله موارد زیر موثر عمل کند:

  • نتایج در هیدراتاسیون و تحریک غوطه وری مخاطی، تروفیسیته لابیا بزرگ
  • جوانسازی دستگاه تناسلی برای افزایش عروق، نئوکلاژنز، بازسازی اعصاب و بافت
  • ترمیم pH طبیعی، کف لگن طبیعی، ترشحات، بهبود کشسانی مخاط
  • بهبود بی اختیاری ادرار
  • بهبود تروفیک لابیا بزرگ
  • بهبود عروق
  • تجدید سنتز کلاژن
  • بازسازی بافت
  • بازیابی ذخایر لاکتوباسیلوس و انتقال مایع برای هیدراتاسیون
نانوفت

در پایان

همانطور که پیش تر گفته شد، در حال حاضر راه ‌های زیادی برای جوان‌ سازی بخش های مختلف ناحیه تناسلی در زنان وجود دارد، اما به نظر می‌رسد نانوفت یا نانو چربی نتایج خوبی را در بیماران و متقاضیان ارائه می‌دهد. استفاده از این روش برای جوانسازی دستگاه تناسلی امیدوارکننده به نظر می رسد و مخاطرات زیادی ندارد. افراد می توانند با مراجعه به پزشک این روش را بررسی کرده و آن را انجام دهند.

برای دریافت نوبت از خانم دکتر کریسانی از طریق زیر اقدام نمایید.

آدرس: گیشا، نبش خیابان بیست و پنجم (ایزدی) ، پلاک ۳۲۸، طبقه سوم، واحد 10

تلفن های مطب: 0910766124402188484081 مسیریابی:Waze گوگل مپ: