• 09107661244 | 02188484081
  • info@drkarisani.com

لابیاماژورپلاستی

لابیاماژورپلاستی

لابیاماژورپلاستی

لابیاماژورپلاستی؟ هر آن‌چیزی که باید شما بدانید

امروزه اعمال تغییرات و جراحی های زیبایی در حوزه اندام تناسلی بطور فزاینده ای توسط زنانی که از اندازه، شکل و ظاهر فرج خود ناراضی هستند، در حال گسترش است. جراحی های لابیاپلاستی یا لابیاماژورپلاستی یکی از این عمل های زیبایی است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

در این مقاله خانم دکتر نرمین کریسانی متخصص زنان و جراح زیبایی به موضوع “لابیاماژورپلاستی” پرداخته است.

امروزه اعمال تغییرات و جراحی های زیبایی در حوزه اندام تناسلی بطور فزاینده ای توسط زنانی که از اندازه، شکل و ظاهر فرج خود ناراضی هستند، در حال گسترش است. جراحی های لابیاپلاستی یا لابیاماژورپلاستی یکی از این عمل های زیبایی است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. اگرچه اغلب لابیا مینور کانون نگرانی است، اما در این نوع جراحی های زیبایی لازم است کل ناحیه آناتومیک مینور، لابیا ماژور، کلایتورال هود، پرینه و مونس پوبیس در ارزیابی قبل از عمل زنانی که به دنبال لابیاپلاستی هستند قرار گیرند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

بطور معمول لابیاپلاستی با رضایت کامل بیمار و میزان عوارض کم همراه است. در این جراحی اغلب از سه تکنیک اصلی کاهش لب های کوچک یا بزرگ، برش لبه، برداشتن گوه، و عمقی سازی مرکزی و همچنین دیگر معایب آنها توسط جراح که در انتخاب تکنیک متناسب با آناتومی دستگاه تناسلی و تمایلات زیبایی شناختی حاذق است، انجام می پذیرد.

Karisani Maghale 2

عمل لابیا پلاستی چیست؟

لابیاپلاستی بطور کلی به عنوان عمل جوانسازی واژن شناخته می شود و در حقیقت یک عمل جراحی پلاستیک است که شامل اصلاح لابیا مینور یا لب های داخلی یا لابیا ماژور یا لب های خارجی می شود.

دکتر سوفیا دین، متخصص ضد پیری و نویسنده کتاب “آیا ما واقعاً به بوتاکس نیاز داریم؟” توضیح می‌دهد: لابیاپلاستی یا لابیاماژورپلاستی اغلب بر روی لابیا مینور و ماژور و چین‌های نزدیک به کلیتوریس و البته برای ایجاد ظاهری زیبا و جمع و جور انجام می‌شود و در واقع روشی است که با پیر شدن ظاهر این بخش مقابله می کند.

لابیاماژورپلاستی

لابیاماژورپلاستی که به اختصار آن را ماژوراپلاستی نیز می نامند، عمل جراحی زیبایی را توصیف می کند که به کاهش یا تغییر شکل لابیا ماژور می پردازد. لابیا ماژور یا بزرگ یا لب های خارجی فرج در ورودی واژن قرار دارد و حاوی موهای ناحیه تناسلی بر روی یک پد چربی از بافت چربی است که به محافظت از بافت های نرم تر فرج در برابر فشارهای بیرونی کمک می کند.

در واقع روند پیری به دلیل از دست دادن چربی و تغییر در کیفیت یا رنگ پوست منجر به تغییراتی در لابیای اصلی می شود. جراحی ماژوراپلاستی برای کاهش یا تغییر شکل لابیای ماژور انجام می شود تا نگرانی های مربوط به ظاهر زیبایی یا ناراحتی های فیزیکی مرتبط با فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری را برطرف کند. این جراحی شامل برداشتن هلال‌های قسمت‌های داخلی پوست از هر یک از لابیوم یا بزرگ‌کردن بالشتک با چربی منتقل شده از ناحیه دیگری از بدن از طریق لیپوساکشن است.

عمل لابیاماژورپلاستی و اطلاعات آن

قطعاً دانستن برخی جزئیات در مورد این عمل زیبایی می تواند به تصمیم گیری بهتر و آرامش بیمار کمک شایانی نماید. در این بخش ما به ارائه برخی از این جزئیات خواهیم پرداخت:

مکان مناسب عمل جراحی:

جراحی ماژوروپلاستی عملی است که قطعاً باید در بیمارستان های معتبر و مجهز و زیر نظر یک پزشک که در جراحی زیبایی تخصص دارد، انجام می شود.

مدت زمان عمل جراحی:

عمل ماژوراپلاستی معمولاً حدود 1 ساعت طول می کشد. با این حال، اگر همراه با سایر روش‌های اصلاح واژن انجام شود، طبیعتاً طول جراحی طولانی‌تر خواهد بود.

نوع بیهوشی:

 بطور معمول در این عمل جراحی از بیهوشی عمومی یا آرام بخشی گرگ و میش همراه با بی حسی موضعی به این معنی که بیمار در حین عمل بیهوش نیست، بلکه تحت داروی آرام بخش آرام و نیمه خواب می باشد و بی حسی موضعی باعث تسکین درد در هنگام بیدار شدن وی می شود. اغلب پزشک با توجه به شرایط روحی و جسمی بیمار روش بیهوشی را انتخاب می نماید.

جراحی روزانه یا جراحی نیاز به بستری شدن:

عمل لابیاماژورپلاستی اصطلاحاً یک جراحی روزانه است که در شرایط معمول نیازی به بستری شدن بیمار نخواهد بود.

هزینه تقریبی:

هزینه ها بسته به آنچه برای درمان فردی بیمار مورد نیاز است و همچنین پیچیدگی و مدت زمان مورد انتظار جراحی و اینکه آیا این عمل همراه با سایر روش های جراحی ترمیمی واژن انجام می شود متفاوت خواهد بود. قطعاً بیمارستان انتخابی و پزشک متخصص نیز در تعیین هزینه نهایی تاثیر گذار خواهند بود.

لابیاماژورپلاستی

عوارض ماژوراپلاستی چیست؟

قطعاً هر روش جراحی، خطرات خاص خود را به همراه دارد و معمولاً اکثر مشکلات به راحتی درمان و با گذشت زمان برطرف می شوند. بطور کلی، این عمل یک جراحی زیبایی کاملاً ایمن است، زیرا افراد سالم هستند و فقط به دنبال بهبود ظاهر خود هستند.

خطرات کلی یا عمومی هر جراحی شامل خونریزی زیاد، واکنش به هر یک از داروها از جمله بیهوشی، عفونت، بهبودی ضعیف یا جای زخم زیاد است. بروز چنین عوارضی عمدتاً به مصرف دخانیات، وضعیت سلامت عمومی، نحوه بهبودی بدن و همچنین بهبودی پس از عمل بستگی دارد.

بهبودی بعد از ماژوراپلاستی

اغلب در مورد مراقبت از بخیه ها، زخم ها و غیره توصیه های مفید و دستورالعمل هایی توسط جراح زیبایی به بیمار ارائه می شود. ممکن است بیمار بعد از عمل مقداری ترشح یا ترشح ببیند که ممکن است نیاز به استفاده از نوار بهداشتی در هفته اول پس از جراحی داشته باشد. کیسه های یخی که در دو روز اولیه پس از جراحی روی ناحیه اعمال می شود در مدیریت تورم و تسکین درد مفید است.

سایر توصیه‌های اصلاح سبک زندگی پس از جراحی برای شش تا هشت هفته پس از عمل شامل پوشیدن لباس‌های گشاد و پرهیز از پوشیدن لباس‌های زیر تنگ از جمله جوراب شلواری و نپوشیدن شلوار جین یا سایر لباس‌هایی است که ممکن است باعث ساییدگی شود خواهد بود.

در پایان

عمل لابیاماژورپلاستی در واقع یک عمل زیبایی و جوان کننده در ناحیه آلت تناسلی و بطور خاص بر روی لابیای ماژور یا بزرگ افراد است. این جراحی یک عمل روزانه و سبک است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. پزشک می تواند طبق نظر و خواسته بیمار تنها همین کار را انجام دهد و یا چندید جراحی و ترمیم را نیز در این ناحیه انجام دهد.

برای دریافت نوبت از خانم دکتر کریسانی از طریق زیر اقدام نمایید.

آدرس: گیشا، نبش خیابان بیست و پنجم (ایزدی) ، پلاک ۳۲۸، طبقه سوم، واحد 10

تلفن های مطب: 0910766124402188484081 مسیریابی:Waze گوگل مپ: